ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16568286
*
nr 1656 8286
Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2024
kl 19:47:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 19:00:48
1
300 kr
9/11 10:01:00
2
600 kr
10/11 19:35:12
1
400 kr
10/11 19:35:13
2
450 kr (Budbetjänt)
10/11 19:35:16
1
500 kr
10/11 19:35:16
2
600 kr (Budbetjänt)
10/11 19:35:18
1
700 kr
11/11 19:37:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1656 8286
Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 19:00:48 | 1 | 300 kr |
| 9/11 10:01:00 | 2 | 600 kr |
| 10/11 19:35:12 | 1 | 400 kr |
| 10/11 19:35:13 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 10/11 19:35:16 | 1 | 500 kr |
| 10/11 19:35:16 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 10/11 19:35:18 | 1 | 700 kr |
| 11/11 19:37:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



